لینک دانلود فایل-مالیه عمومی و تعیین خط مشی دولتها-

نمونه ی دیگری از مجموعه فایل ها با عنوان .مالیه عمومی و تعیین خط مشی دولتها. آماده دریافت می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.//مالیه عمومی و تعیین خط مشی دولتها/50687366/pue

حجم فایل : 6.5 MB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 341


اهداف درس آشنایی با مهمترین مفاهیم مالیه عمومی و سیاست مالی، روند تغییرات سهم دولت از درآمد ملی، عدم کارایی مکانیزم بازار، توزیع درآمد توسط دولت، مالیات و انواع و اثرات آن، سوبسید و انواع و اثرات آن، بودجه و ... و بررسی ابعاد و جوانب گوناگون مسائل مطروحه فوق در زمره مهمترین اهداف این درس می باشند. جایگاه درس: سومین درس در سلسله دروس اقتصادی رشته حسابداری، درس می باشد. اهمیت این درس از این جهت است که دانشجو را با امور مالی دولتها، ابزارهای تأمین مالی و اثرات سیاستهای مختلف مالی در شرایط مختلف اقتصادی آشنا می نماید. مباحث این درس عمدتاً جنبه کاربردی و عملیاتی داشته و دانشجو را قادر می نماید تا به تجزیه و تحلیل مسائل اقتصادی موجود کشور بپردازد. نقش دولت و اندازه آن: دیدگاههای مختلف پیرامون نقش دولت و اندازه آن :
1- مرکانتیلیسم: دولت نقش عمده ای در اقتصاد و تجارت دارد. طرفداران مرکانتیلیسم اعتقاد به وجود دولتی داشتند که مقتدر بوده و بتواند هر چه بیشتر ذخایر طلا و نقره را در کشور افزایش دهد. این امر مستلزم دخالت زیاد دولت در اقتصاد و تجارت بود. 2- فیزیوکراسی:
طرفداران فیزیوکراسی یا حامیان نظام طبیعی جایگاه مهمی برای دولت قائل نبودند. به عقیده ایشان نظام طبیعی خود، تعادل را در بازار ایجاد خواهد کرد و لذا نیازی به دخالت دولت نیست. 3- کلاسیک ها:
کلاسیکها به کاهش دخالت دولت در اقتصاد و دارا بودن حداقل درآمد و هزینه برای دولت اعتقاد داشتند. به عقیده آنها، در صورت وجود شرایط رقابت، مکانیزم بازار خود تضمین کننده تعادل، کارایی، تخصیص بهینه منابع و حداکثر رفاه می باشد و لذا نیازی به دخالت دولت نیست.
در دوره کلاسیک ها در بخش کشاورزی و صنعت شرایطی مشابه بازارهای رقابتی موجود بود.
البته واضح است که همه بازارها شرایط لازم برای رقابت کامل را ندارند، لذا بازار لزوماً تأمین کننده کلیه نیازهای ضروری جامعه نمی باشد. وظایف دولت از دیدگاه آدام اسمیت
در کتاب ثروت ملل: 1- ایجاد امنیت اجتماعی یعنی حمایت از جان و ناموس افراد جامعه و امنیت اقتصادی یعنی حمایت از اموال افراد جامعه
2- ایجاد نظم و اعمال قانون از طریق تاسیس دادگاه ها و نیروی انتظامی
3- تولید کالاها و خدمات عمومی آدام اسمیت غیر از سه وظیفه فوق، وظیفه دیگری را برای دولت قائل نبود. به همین جهت دولت حق دخالت در امور کشاورزی، صنعت، تجارت و سایر امور اقتصادی را نداشت.
این عبارت که "دولت کارفرمای خوبی نیست" را اولین بار آدام اسمیت بکار برد. بعدها سایر کلاسیکها عنوان نمودند که دولت صنعتگر، تاجر و کشاورز خوبی هم نیست. انجام وظایف دولت، حتی کمترین وظایف آن که کلاسیکها بدان معتقد بودند، مستلزم انجام هزینه از سوی دولت می باشد و لازمه هزینه کردن، داشتن درآمد است.
به عقیده کلاسیکها این درآمد بای...مطالب دیگر:
طرح توجیهی و کارآفرینی تولید لوله و اتصالات پی وی سی(pvc)طرح توجیهی و کارآفرینی تاسیس شرکت تولیدی نرم افزار های کامپیوتریپرسشنامه استاندارد ارزیابی عملکرد کارکنان در سازمانپرسشنامه خشم صفت – حالت اسپیلبرگر (STAXI-2)طرح توجیهی تولید نبات و آب نباتپرسشنامه خلاقیت سازمانی رندسیبطرح توجیهی و کارآفرینی تولید چیپس میوه ایطرح توجیهی و کارافرینی بررسی تجهیزات و ماشین آلات کشاورزی(خدمات مکانیزاسیون کشاورزی)طرح توجیهی تولید شیرآلات بهداشتیتحقیق نقاشی کودکان (کاربرد تست ترسیم خانواده در کلینیک)تحقیق نشانه شناسی کلیات تشخیصجزوه روانشناسی تربیتیتحقیق شايع ترين اختلالات کنشی جنسی و برخی رهنمودهاي درمانیتحقیق درباره ی تعلیم و تربیت در ایرانتحقیق ﻛﺎوش ﺑﺴﺘﺮﻫﺎ و ﭘﻴﺎﻣﺪﻫﺎي اﺧﺘﻼﻻت ﺟﻨﺴﻲ در ﻓﺮآﻳﻨﺪ طلاق : ﺑﺮ اﺳﺎس روﻳﻜﺮد ﮔﺮاﻧﺪد ﺗﺌﻮريتحقیق فرم مصاحبه تشخیصی بالینیتحقیق درمان های مبتنی بر حضور ذهن( به همراه راهنمای عملی درمان شناختی)پرسشنامه راهنمای ام . سی . ام . آی (میلون 3)پاورپوینت طرح توجیهی و کارآفرینی تولید انواع کارتن بسته بندیپرسشنامه هوش معنوی کینگ (SISRI)پرسشنامه سبک سنج مدیریت لوتانزپرسشنامه جامعه پذیری سازمانی کلاین و همکاران(2006)پرسشنامه هوش های چند گانه گاردنرپرسشنامه مهارت های اجتماعی و رفتاری گرشام و الیوت ( فرم معلم)پرسشنامه رضایت شغلی پاول دی اسپکتور